فروش پوکه معدنی بهکام

پوكه های کشاورزی دانه های سبكی هستند که از انبساط خاک رس در کوره های گردان با حرارت  حدود ۱۲۰۰ درجه تشکیل می شوند و به دليل تخلخل دارای وزن مخصوص کم می باشند.

پوکه کشاورزی امروزه در صنعت کشاورزی جایگاه ویژه‌ای به خود اختصاص داده است. پوکه کشاورزی با تخلخل ۶۰ تا ۷۰ درصدی و سرعت پایین تجزیه می‌تواند بیش از یک دهه مورد استفاده قرار گیرد. از مزایای دیگر پوکه کشاورزی قیمت پایین، امکان تجزیه پذیری در خاک و عدم مخاطره برای محیط زیست است. در ادامه به کاربردهای پوکه کشاورزی خواهیم پرداخت.

خواص پوکه کشاورزی بهکام

اصلی ترین خواص پوکه کشاورزی به شرح زیر است:

عمر مفید و دوام طولانی مدت

به علت دارا بودن عمر مفید و طولانی می توان به مدت زیادی از آن استفاده کرد و نیازی به تعویض ندارد. همچنین به دلیل دوام زیاد آن و عدم فشردگی تهویه آن به اندازه کافی است و می توان به مدت طولانی از آن در باغچه استفاده کرد. این امر سبب مقرون به صرفه بودن این محصول شده است.

افزایش حاصلخیزی به مرور زمان

قابلیت نفوذ پذیری و نگهداری آب در پوکه کشاورزی بسیار بالاست. به مرور تحت اثر آبیاری و جذب املاح حاصلخیزی آن افزایش پیدا می کند، در حالی که سایر خاک ها در اثر استفاده مستعمل می گردند.

دارای تخلخل زیاد

پوکه کشاورزی بهکام با دارا بودن تخلخل فراوان نقش موثری در سبک کردن گلدان و ایجاد زهکشی مناسب در انتهای گلدان برای محافظت از ریشه را دارد.

دارای چگالی پایین و بسیار سبک

پوکه معدنی دارای وزن بسیار کمی است و در نتیجه حمل و نقل گلدان های حاوی آن آسان است. مهمترین کاربرد این محصول در باغچه های روی بام ها (Roof Garden) می باشد زیرا به علت سبک بودن فشار زیادی به بام ساختمان وارد نمی کند.

عاری از آفت و بیماری

به علت فرآوری در گرمای زیاد عاری از هرگونه آفت و بیماری می باشد. در حالی که خاک های معمولی به علت احتمال وجود آفت و یا بیماری نیاز به ضد عفونی دارند که سمپاشی آن در سطح وسیع نیاز به هزینه بالایی دارد.

غیر قابل فرسایش

به دلیل ثبات ساختمانی فشرده نشده، در حالی که سایر خاک ها از این نظر دارای مشکلات خاصی هستند. خاک های رسی فشرده می شوند و تهویه در آنها با مشکل مواجه می شود. خاک های ماسه ای نیز به مرور زمان ثبات ساختمانی خود را از دست می دهند و شسته می شوند.

موارد مصرف پوکه در باغبانی و کشاورزی

بستر مناسب جهت کشت های گلخانه ای، کشاورزی هیدروپونیک (Hydroponics) و کشاورزی آکواپونیک (Aquaponics)

ایجاد فضای سبز بر روی پشت بام (Roof Garden)

قابل استفاده در گلدان گیاهان آپارتمانی

فضای سبز شهری، ساختمانی و محوطه سازی

پیت ماس مرغوب

سایر مشخصات محصول

جایگزین مناسب خاک

مواد افزودنی شیمیایی ندارد

قابلیت ذخیره سازی آب

تهویه ریشه به نحو مطلوب

زیبایی ظاهری پوکه معدنی نسبت به خاک

عاری از هر نوع آفت و بیماری

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

انواع بسته های پوکه کشاورزی بهکام

فروش عمده پوکه کشاورزی در بسته بندی های گوناگون و قابل ارسال به نقاط مختلف کشور

پوکه معدنی در ۳ سایز ریز، متوسط و درشت موجود می باشد.

پیت ماس قهوه ای بهکام بسته ۳ لیتری

پوکه کشاورزی بسته ۵۰ لیتری

پیت ماس قهوه ای بهکام بسته ۳ لیتری

پوکه کشاورزی بسته ۳ لیتری

با ما در تماس باشید

۰۹۱۰۷۸۸۹۱۱۶

۰۹۱۰۷۸۸۹۱۱۸

آدرس: شهریار، جاده آدران، بعد از اسد آباد رو به روی مجتمع صنعتی نیازی

برای اطلاع از قیمت عمده پوکه کشاورزی مرغوب همین حالا تماس بگیرید!

گروه تولیدی بهکام، پیشگام در صنعت کشاورزی یکی از بهترین تولید کنندگان خاک با بالاترین کیفیت در ایران است. مرغوب ترین خاک و کود کشاورزی را با نازلترین قیمت از ما بخواهید.