فروش پیت ماس مرغوب بهکام

پیت ماس ماده فیبری است که از تجزیه نوع خاصی خزه و جلبک  (Sphagnum) که بیشتر در کشورهای استونی و لتونی یافت می شود و به شکل ارگانیک بوجود می آید. ابتدا این خزه ها جمع آوری شده و در طی فرآیندی آماده سازی و بسته بندی می شود.

پیت ماس تا ۲۰ برابر وزن خود آب را جذب می کند به همین دلیل رطوبت و مواد غذایی خاک را حفظ کرده و کاربردهای فراوانی در کشاورزی و باغبانی دارد. این محصول دارای pH خنثی می باشد.

خواص خاک پیت ماس بهکام

مهمترین خواص خاک پیت ماس برای کاشت گیاهان به شرح زیر است:

صرفه جویی در مصرف آب

یکی از مزایای پیت ماس قدرت بالای نگهداشتن آب است. این ویژگی باعث حفظ رطوبت مورد نیاز گیاه می شود و علاوه بر کمک به رشد بهتر گیاه، باعث صرفه جویی در مصرف آب نیز می شود. تحقیقات نشان داده است پیت ماس شبیه اسفنج عمل کرده و می تواند تا بیست برابر وزن خود آب جذب کند و قادر است به ازای وزن خشک خودش آب را نگه دارد و به تدریج در اختیار گیاه قرار دهد.

افزایش حاصلخیزی خاک

همانطور که گفته شد، خاک پیت ماس از تجزیه بقایای گیاهی تهیه می شود و از این رو سرشار از عناصر غذایی ضروری برای رشد گیاه مانند فسفر، پتاسیم و نیتروژن است. بنابرین می تواند علاوه بر بستر کاشت به عنوان نوعی مکمل کود گیاهی برای گیاهان استفاده شود.

اسیدی کردن پ. هاش خاک

یکی از کاربردهای خاک پیت ماس در کشاورزی، استفاده از آن برای اسیدی کردن خاک های قلیایی است. قلیایی بودن خاک باعث کاهش دسترسی عناصر غذایی برای ریشه گیاه می شود و استفاده از پیت ماس باعث کاهش پ. هاش و در نتیجه افزایش دسترسی عناصر غذایی برای گیاهان می شود. به این منظور پیت ماس را حداقل با ۱۵ سانتی متر از قسمت بالایی خاک مخلوط کنید. در این سطح، اثر اسیدی پیت ماس، پ. هاش را در طول اولین فصل رشد کاهش می دهد. ولی برای اینکه پ. هاش خاک با استفاده از پیت ماس به میزان مناسب برسد، حدود ۲ سال طول می کشد.

اصلاح کننده خاک

این محصول علاوه بر اینکه به حفظ رطوبت خاک کمک می کند به دلیل بافت سبکی که دارد، به سبک شدن و افزایش قدرت زهکشی خاک ها با بافت سنگین و متراکم کمک می کند. در باغبانی از پیت ماس به عنوان نوعی ماده اصلاح کننده خاک استفاده می شود. جالب است بدانید اضافه کردن پیت ماس به دیگر بسترهای کاشت، باعث صرفه جویی قابل توجه در مصرف آب و عدم شسته شدن مواد غذایی موجود در خاک می شود و ضمن اصلاح خاک از سفت شدن و فشردگی آن جلوگیری می کند. در عین حال در مورد خاک های سست برعکس عمل کرده و آن ها را فشرده و مناسب رشد گیاه در می آورد.

عاری از عوامل بیماری زا

خاک پیت ماس به علت تجزیه های طولانی مدت آلودگی های محیطی بسیار کمتری نسبت به دیگر بسترهای آلی کشت مانند کمپوست دارد و با روش های مختلف نیز می توان آن را ضد عفونی کرد.

پیشگیری از فرسایش خاک

اضافه کردن این محصول به خاک مزارع به دلیل حفظ رطوبت و بهبود ساختمان خاک، در پیشگیری از فرسایش خاک موثر است.

بهبود تهویه خاک های سنگین

استفاده از این محصول در خاک های متراکم، سنگین و رسی به نرم و سست شدن خاک و رشد بهتر ریشه کمک می کند و میزان هوای لازم خاک را تامین می کند.

موارد مصرف پیت ماس در باغبانی و کشاورزی

بستری مناسب برای کاشت بذر کاکتوس و انواع بذرهای سایر گیاهان و گل های آپارتمانی می باشد.

همچنین در پرورش قارچ از پیت ماس برای پوشش سطح کمپوست استفاده می شود و نقش مهمی در پرورش چمن طبیعی دارد.

قابل استفاده در کاشت درختان، صیفی جات، سبزیجات و گل ها

برای کاشت درختان یک قسمت پیت ماس، با دو قسمت خاک را ترکیب کنید و پس از حفر چاله و قرار دادن درخت، حفره را با مخلوط ساخته شده پر کرده و آبیاری کنید.

برای صیفی جات و سبزیجات می توانید ۵ سانتی متر پیت ماس را روی بستر بریزید و آنرا تا ۱۵ سانتی متر عمق خاک مخلوط کنید و سپس دانه ها را بکارید.

برای کاشت پیازچه بطور مساوی شن و خاک و پیت ماس را مخلوط نمائید.

بستر مناسب برای گلخانه های خیار، گوجه، توت فرنگی و سایر محصولات گلخانه ای.

در ترکیب خاک گل های آپارتمانی استفاده می شود بخصوص انواع کاکتوس ها و ساکولنت ها، بن سای، بنفشه آفریقایی، کاج مطبق و سایر گل ها.

پیت ماس مرغوب

سایر مشخصات محصول

الیاف گیاهی

مواد افزودنی شیمیایی ندارد

تهیه شده از جلبک اسفاگنوم

جلوگیری از سنگین شدن و بهم چسبیدگی خاک

نگهداری کود و جلوگیری از آبشویی

دارای مواد آلی بسیار بالا که باعث بهبود خاک می شود

ایجاد جریان هوا و اکسیژن دهی به ریشه گیاه

حفظ رطوبت بستر کاشت و خاک و تقویت کننده گیاه

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

انواع بسته های پیت ماس بهکام

فروش عمده پیت ماس در بسته بندی های گوناگون به نقاط مختلف کشور

پیت ماس در رنگ های سیاه و قهوه ای وجود دارد که تفاوت آنها در میزان مواد آلی و بافت آن می باشد. همچنین این محصول براساس انواع سایز بافت نیز وجود دارد که کاربردهای آنها برای مصارف مختلف متفاوت است. به طور مثال برای کاشت بذر کاکتوس بیشتر از نوع دانه ریز و متوسط استفاده می شود.

پیت ماس قهوه ای بهکام بسته ۲۳۵ لیتری

پیت ماس قهوه ای بهکام بسته ۸۰ لیتری

پیت ماس قهوه ای بهکام بسته ۳۰۰ لیتری

پیت ماس قهوه ای بهکام بسته ۵۰ لیتری

پیت ماس قهوه ای بهکام بسته ۳ لیتری

پیت ماس قهوه ای بهکام بسته ۳ لیتری

پیت ماس قهوه ای بهکام بسته ۳۰۰ لیتری

پیت ماس قهوه ای بهکام بسته ۳۰۰ لیتری

با ما در تماس باشید

۰۹۱۰۷۸۸۹۱۱۶

۰۹۱۰۷۸۸۹۱۱۸

آدرس: شهریار، جاده آدران، بعد از اسد آباد رو به روی مجتمع صنعتی نیازی

برای اطلاع از قیمت عمده پیت ماس مرغوب همین حالا تماس بگیرید!

گروه تولیدی بهکام، پیشگام در صنعت کشاورزی یکی از بهترین تولید کنندگان خاک با بالاترین کیفیت در ایران است. مرغوب ترین کوکوپیت و پیت ماس، با نازلترین قیمت را از ما بخواهید.